• Parkantep Eğlence Merkezi
  • Parkantep Eğlence Merkezi
  • Parkantep Eğlence Merkezi
  • Parkantep Eğlence Merkezi
  • Parkantep Eğlence Merkezi
  • Parkantep Eğlence Merkezi
  • Parkantep Eğlence Merkezi

Hakkımızda

Parkantep Harikalar Diyarı 2009 yılının Mart ayında hizmete açılmıştır. Türkiye’nin ilk Tema Park-Eğlence Parkı özelliğini taşımaktadır. Toplam 120.000 m² alan üzerine kuruludur. Tema parkımız 11 ünite ile hizmete başlamıştı. Daha sonra 2010 yılı sezon sonuna doğru Family Coaster-Aile Treni adlı oyun grubumuz devreye alınmıştır. 2012 yılı sezon ortasında da Dağ Kızağı adlı oyun grubumuzda tamamlanarak toplam oyun grubu sayımız 13 ünite olmuştur. 2013 yılında ise 7.000 m² alana kurulu olan At Biniciliği hizmete açılmıştır. 2009 yılında hizmete başladığımızda restoran ve kafeterya tarzı hizmet alanı ve yeme-içme servisi yapabilecek birimler mevcut değildi. Bugün ise 4 adet Fastfood tarzı kafeterya ve 1 adet 300 kişilik tam donanımlı restoranımız vardır. Ayrıca ziyaretçilerimizin kullanımına açık bay-bayan mescid, çocuk bakım odası ve 12.000 m² açık alan araç otoparkı tesis açıldıktan sonra yapılarak hizmete alınmıştır.

Bunlarla birlikte tesis hizmete başladığında mevcut olmayan sistemlerde satın alınarak vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur. Bugün tesisin tamamı (iç ve dış alan) olmak üzere kapalı ve açık devre kamera sistemi ile izlenmektedir. Ayrıca içeriye dağıtılmış halde bulunan hoparlörler ile gerek müzik yayını gerekse ikaz ve uyarılar anonsu yapılabilmektedir. İlkyardım amaçlı gerekli teçhizat ile donatılmış sağlık kabinimizde ziyaretçilerimizin hizmetindedir.

Herhangi bir nedenle meydana gelebilecek olan elektrik kesintilerine karşı tesisimizde Jeneratörde bulunmaktadır.

Tüm bu yukarıda bahsettiğimiz işlerin yapılması ve devamlılığının sağlanması için aşağıda belirttiğimiz kadrolarda bizimle birlikte çalışmaktadır. Teknik personel, özel güvenlik personelleri, doktor, hemşire ve kafeterya çalışanları olarak hizmetinizdeyiz.

Yukarı ↑